bill kaulitz greek street team....
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
bill kaulitz greek street team....

Photobucket
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 new album

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
danaikaulitz

danaikaulitz


Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : tokio hotel!!!!!!!!!!!!

new album Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: new album   new album Icon_minitimeΚυρ Ιαν 11, 2009 7:15 am

BILL KAULITZ

''ΤΟ ΝΕΟ ΜΑΣ ALBUM ΘΑ ΣΑΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙ!''

Αν και ήταν λίγο απομονωμένοι τελευταία, τα 4 ταλέντα από το Magdeburg βρίσκονται κλεισμένοι σε ένα studio, ώστε να τελειώσουν το τρίτο τους album. Ανάμεσα σε δυο ηχογραφήσεις, ο Bill μας προσφέρει τις σκέψεις του για την κατάσταση.


Δεν κυκλοφορείτε πολύ τελευταία.

Ναι, είμαστε στο studio να ηχογραφήσουμε τον τρίτο μας δίσκο. Ήταν μια πολύ έντονη και δημιουργική περίοδος, αλλά ταυτόχρονα μας πρόσφερε και ένα διάλειμμα που το χρειαζόμασταν σαν group. Καταφέραμε και ήρθαμε κοντά, μακριά από την πολυτάραχη ζωή μας. Στο studio, ο καθένας μας είναι μόνος του με τις σκέψεις του και τις αμφιβολίες του. Το ότι είμαστε μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας, είναι απαραίτητο για ένα band. Γυρίσαμε στα πράγματα που πραγματικά μας νοιάζουν.


Τι είχατε στο μυαλό σας όταν ξεκινήσατε να ηχογραφείτε το νέο σας album;

Υπάρχουν πολλές νέες επιρροές, που μέχρι τώρα, δεν έχουν ξανά ακουστεί στον ήχο των Tokio Hotel. Παρόλα αυτά, έχουμε κρατήσει την ίδια ομάδα. Το νέο μας album σίγουρα θα εκπλήξει πολλούς ανθρώπους και ελπίζω οι fans να το αγαπήσουν.


Πώς δουλεύετε;

Οι στίχοι και οι μελωδίες είναι αποτέλεσμα αυτών που ζούμε, από τότε που ξεκίνησε η επιτυχία του band. Ξεκίνησα να γράφω κάποιους νέους στίχους, το καλοκαίρι του 2007. πολλοί τελειοποιήθηκαν ενώ ήμασταν στο δρόμο, κάνοντας περιοδεία και γενικότερα ταξιδεύοντας. Υπάρχει ένα τραγούδι που μιλάει συγκεκριμένα για το πόσο μου είχε λείψει το σπίτι μου ενώ ήμασταν σε tour στην Αμερική, και για όλα αυτά που μου έλειψαν τότε. Γι’ αυτό, το album θα είναι στα Γερμανικά, ενώ θα υπάρχει και μια Αγγλική εκδοχή του, επίσης.


Πως ακριβώς τελειοποιείται ένα τραγούδι;

Στην αρχή είναι απλά σκόρπιες σκέψεις και διάσπαρτες ιδέες. Μετά, η μουσική γίνεται πιο καθοριστική, μερικές φορές χωρίς καν να το συνειδητοποιούμε. Τη στιγμή που η μελωδία έχει βρεθεί, τότε το τραγούδι αρχίζει να παίρνει μορφή. Εκείνη τη στιγμή πρέπει να ηχογραφηθεί. Ένα τραγούδι είναι πολύ εύθραυστο για να το αφήσεις να περιμένει.


Κάνετε πολλές συζητήσεις (μέσα στο band) πριν αρχίσετε να ηχογραφείτε;


Ναι, τη στιγμή που είμαστε έτοιμοι να ηχογραφήσουμε, τα πράγματα αρχίζουν να γίνονται δύσκολα. Έχουμε ένα τραγούδι, αλλά υπάρχουν τόσοι πολλοί τρόποι να το εκφράσεις. Μετά αρχίζουμε να πειραματιζόμαστε με κάθε τραγούδι, με το να αλλάζουμε τους ήχους της κιθάρας ή με το να μετατρέπω κάπως τη φωνή μου. Και ναι, αυτό μπορεί να οδηγήσει σε μεγάλες συζητήσεις. Αυτό που με ανησυχεί λίγο, είναι ότι είμαι απίστευτα τελειομανής, στα όρια του ψυχωτικού. Ευτυχώς όμως, οι άλλοι τρείς φίλοι μου, δεν έχουν τον ίδιο χαρακτήρα (γελάει).


Νιώθετε πιεσμένοι από τους fans;

Προσπαθούμε να αποφύγουμε την πίεση, με το να ταξιδεύουμε ήρεμα. Αλλά η μεγαλύτερη πίεση έρχεται από τους ίδιους μας τους εαυτούς. Φυσικά, η αντίδραση των fans είναι πολύ σημαντική επίσης, επειδή δεν θέλουμε να τους απογοητεύσουμε. Αλλά δεν θέλουμε να απογοητεύσουμε και τους εαυτούς μας. Πραγματικά ακούμε τις συμβουλές των άλλων, αλλά η τελική απόφαση είναι πάντα δική μας. Είναι κάτι ανάμεσα στους τέσσερις μας μόνο.


Πρόσφατα, ο διάσημος blogger Perez Hilton, έγραψε πως οι συναυλίες σας ήταν απλά playback shows. Ποιο είναι το σχόλιό σας πάνω σε αυτό;

Δεν είναι η πρώτη φορά που ακούς τέτοια άσχημα σχόλια για τους Tokio Hotel, ή για κάποια άλλα bands. Είμαστε στην ακμή μας και η επιτυχία μας, προκαλεί ζήλιες. Και κάτι τέτοιου είδους πράγματα, είναι μέρος του παιχνιδιού. Είναι μια παραπλανητική επίθεση, εφόσον ο διάσημος Perez Hilton δεν έχει καμία απολύτως απόδειξη να τεκμηριώσει τις κατηγορίες του. Όπως έχει πει και ο manager μας, David Jost, ‘’ο καλύτερος τρόπος να σχηματίσεις μια γνώμη, είναι να έρθεις στα shows μας και να μας δείς να παίζουμε.’’ Και πραγματικά, σκίζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maria
Admin
Maria


Αριθμός μηνυμάτων : 451
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2008
Ηλικία : 30
Τόπος : Ρόδος

new album Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: new album   new album Icon_minitimeΚυρ Ιαν 11, 2009 7:30 am

Thnx Δανάη μου!!!Τέλεια είναι...

Κάτω ο Perez Hilton....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
danaikaulitz

danaikaulitz


Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : tokio hotel!!!!!!!!!!!!

new album Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: new album   new album Icon_minitimeΚυρ Ιαν 11, 2009 7:37 am

tpt azpi m!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christina[A]

christina[A]


Αριθμός μηνυμάτων : 906
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2008
Ηλικία : 35

new album Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: new album   new album Icon_minitimeΚυρ Ιαν 11, 2009 7:55 am

gamath!!
thanx agaph!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
new album
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
bill kaulitz greek street team.... :: BILL KAULITZ :: Interviews-
Μετάβαση σε: